Filtreler
  1. Beko 20905 9000 Btu A++ İnverter Duvar Tipi Klima
    %10 indirim
  2. Arçelik 12215 P MOBİL PORTATİF SPLİT KLİMA
    %15 indirim
39 ürün listeleniyor

KLİMA ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMELİSİNİZ!

Klimalar artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçasıdır.Kışın ısınmak ,yazın serinlemek için kilimalara ihtiyaç duyarız.Klimalar farklı tiplerde ve teknolojilerde olduğu için seçerken kullanıcıyı zorluyor.Klima almadan önce dikkat edilmesi gereken noktaları bu başlık altında inceleyebilirsiniz.Farklı model ve markalarda klimaları gizerler.com adresinde bulabilirsiniz.

Klima Tipleri

Klima seçerken öncelikle ihtiyacınıza uygun klimayı bulmalısınız.Klima tiplerinden size uygun olanı bulmalısınız.

Duvar Tipi / Split Klima,Salon Tipi Klima,Mobil-Portatif Klima gibi klima tipleri bulunmaktadır.

Mobil Klima , odanızı sıcak havalarda gerçekten soğutacak bir çözümdür.Bir mobil klimayı gerektiğinde depolama alanınızdan oturma odanıza veya yatak odanıza taşıyabilirsiniz. Mobil klimalar, dışarıdaki tahliye hortumuyla çalışır, böylece sıcak havanın çıkarılması sağlanır.

Duvar Tipi / Split Klima, içinden ılık havanın çıkarılabileceği bir bağlantı parçasına sahip bir iç ünite ve bir dış üniteden oluşur. Split split klimalar genellikle çok fazla soğutma kapasitesine sahiptir, mobil klimalardan daha sessiz ve daha etkilidir.

Salon Tipi Klima,iç ve dış ünite olmak üzere iki farklı bölümden oluşmaktadır.Ofisler veya büyük işyerleri tarafından tercih edilmektedir.

Maksimum gürültü seviyesi

Klimalar gün içinde uzun süre çalıştığından ses seviyesi çok önemlidir.Klima tercih ederken ses seviyesine mutlaka dikkat etmelisiniz.50 dB'ye kadar gürültü seviyesi sessiz olarak algılanabilir.50 ile 60 dB arasındaki gürültü seviyesi normaldir.60 dB'den itibaren gürültü seviyesi normal bir konuşmaya benzetilebilir.

BTU’da soğutma kapasitesi

Klimaların soğutma kapasitesi BTU(British Thermal Unit) cinsinden ifade edilir. Klimayı koyacağınız ortama göre kapasiteleri hesaplanmaktadır.Klimanın kapasitesi,bulunduğu ortama göre küçük veya büyük kalırsa ısıtma/soğutma verimi ve enerji tasarrufu sağlanamaz.BTU belirlemek için klima konulacak ortamın metrekaresini, evde yaşayan kişi sayısını ,pencere sayısını yaşadığınız bölgeyi temel alabilirsiniz.

Enerji Sınıfı

Klimalarda A, A+, A++ ve A+++ olmak üzere dört enerji sınıfı bulunmaktadır.Enerji sınıfı artıkça enerji verimliliği artar ve bütçenizde tassarruf sağlanır.

Inverter teknolojisi

Inverter klimalar  ortam belli bir ısıya ulaştığında klima otomatik kapanmamakta,ortamın ısısı düştüğünde ise otomatik açılmamaktadır.Böylelikle klimanın kapanıp açılma gibi ek enerji gerektirmemektedir.Inverter klimalar bu özelliği ile enerji tasarrufu sağlamaktadır.

Klimalar birçok teknoloji sunmaktadır.Bunlardan bazıları;Zamanlayıcı,Nem alma fonksiyonu,Hava temizleme işlevi,Mobil uygulama ile kontrol,Havalandırmalı gibi klima teknolojileri bulunmaktadır.

Ionizer+ Teknolojisi bulunduran klimalar havada bulunan hidrojen ve oksijen sayesinde küçük iyon kümecikleri oluşturuyor.Oluşan bu pozitif parçacıklar odanızdaki negatif parçacıklarla karşılaşıp  zararlı etkilerini yok ediyor.

Fiyat
GAZ CİNSİ
HIZLI SOĞUTMA
HIZLI ISITMA
UYKU MODU
PROGRAMLAMA ÖZELLİĞİ
ENERJİ SINIFI
AKILLI EV TEKNOLOJİSİ
GÜÇ
HAVA DEBİSİ
SU TANKI KAPASİTESİ
UZAKTAN KUMANDA
KAPASİTE