Filtreler
37 ürün listeleniyor

En İyi Televizyon Kampanyaları ve İndirimleri

Televizyonlar günümüzde evimizin vazgeçilmez ihtiyaçları arasındadır.Televizyonlar artık birçok teknojiyi içlerinde barındırmaktadır.Bu yüzden televizyon seçerken çok fazla seçenek olduğundan yanlış karak vermek istenmemektedir. Size en uygun televizyon modellerini,özelliklerini ve farklı markaları gizerler.com adresinde bulabilirsiniz.Televizyon alırken dikkat edilmesi geren konuları bu başlık altında bulabilirsiniz.

Televizyon alırken uygun boyutları bulmak 

Televizyon almadan önce ihtiyaçlarınıza uygun boyutu seçmelisiniz.Yeni bir TV ararken, inç boyutu çok önemlidir. TV ile aranızdaki mesafe, TV'nizin ideal boyutunu belirler.Televizyonu koyacağınız yerin ölçülerine göre televizyon boyutunu seçmelisiniz.Günümüzde televizyon inçleri 15-100 arası değişmektedir.32'' ve aşağı televizyon küçük bir oda için idealdir.50 inç TV daha sonra yaklaşık 2,5 metre ideal bir izleme mesafesine sahiptir.55'' ile 65'' görüntü kalitesi diğerlerine göre daha iyi ,boyutları daha büyüktür. Televizyon alırken televizyonun konulacağı ortamın büyüklüğüne göre ekran boyutu seçmelisiniz.

Görüntü kalitesi

Yeni bir televizyon alırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta çözünürlüktür.Film ve video gibi türler için Ultra HD veya 4K tercih edilebilir. Ortalama olarak, yeni bir TV yaklaşık yedi yıl boyunca bir oturma odasında kalır. Yeni bir TV seçerken bunu aklınızda bulundurun.Çözürlük tipleri  HD, Full HD ve 4K UHD olarak sıralanabilir.HD özelliği 720 piksel çözünürlüğe , Full HD özelliği görüntü kalitesini 1080 piksel çözünürlüğe,4K UHD özelliği ise görüntü kalitesini 1080 piksel çözünürlüğe sahip bir televizyonun dört katı piksel çözünürlüğe ulaştırır.

Ultra HD veya 4K televizyonlar, Full HD'den dört kat daha yüksek, yani 3840 x 2160 piksel çözünürlüğe sahiptir. Keskin görüntülerin keyfini çıkarmak istiyorsanız idealdir.

Full HD televizyonlar çözünürlük yeterince net bir görüntü sağlar, ancak Ultra HD çözünürlükle rekabet edemez.

HD televizyonlar küçük odalar için mükemmeldir. Çözünürlük daha düşük ve görüntü daha az keskindir.

Televizyonlarda Panel Çeşitleri

Plazma TV, LCD TV, LED TV, Smart TV, OLED TV ve QLED TV gibi birçok televizyon çeşidi bulunmaktadır.

Çoğu TV'nin bir LED ekranı vardır.Bu ekranda, küçük LED ışıklar arka plan aydınlatmasını sağlar. Görüntü LCD ve Plazmadan daha keskindir.

Samsung, OLED ekranlarına cevap olarak QLED'i geliştirdi. Bu teknik0 renk hacmini gösterebilir, böylece parlaklık seviyesinden bağımsız olarak tüm renkler görülebilir. Görüntü kalitesi açısından, OLED'in biraz altındadır.

Bir OLED TV, bir LED TV'ye benzer, ancak elektrik içinden geçtiğinde yanan organik bir katmana sahiptir. OLED ve LED arasındaki fark çok açık. Daha keskin ve daha parlaktır ve standart bir LED ekrandan daha fazla renk gösterebilir.

Televizyon Kaç Hertz Olmalı

Hertz size saniyedeki görüntü hızını vermektedir.Hertz daha yüksek olan televizyonlarda (frekans / görüntü yenileme), görüntü daha netleşir. Hertz'deki farkı hızlı görüntülerle net bir şekilde görebilirsiniz.

Yeni bir TV seçimini kolaylaştırmak için seçeneklerinizi seçin.Birçok teknoloji barındıran televizyonlar farklı modelleri ile kullanıcıya avantaj sağlıyor.

Wifi , Ethernet bağlantısı,HDR,Kulaklık girişi,Bluetooth,Ambilight,Dahili DVD oynatıcı,3D bunlardan bazılarıdır.

HDR, Yüksek Dinamik Aralık anlamına gelir ve daha iyi renk üretimi ve daha yüksek parlaklık sağlar.

Kulaklık bağlantısı, analog ses çıkışı (3,5 mm) olarak da kullanılabilir.

Ambilight, TV'nin arkasında ekstra bir atmosfer ve arka plan aydınlatması sağlayan ekstra bir aydınlatmadır.

3D filmler izleyebilmek için bulunması gereken bir teknolojidir.Bunun için 3D gözlüğünüz olmalıdır.

Televizyon Ekran Şekli

Televizyonlarda iki tip ekran vardır: kavisli ve düz.Düz bir ekran duvara sıkıca yerleştirilebilir ve eğri bir ekrandan daha geniş bir görüş açısına sahiptir.Kavisli bir ekran hafif bir eğriliğe sahiptir ve daha iyi bir derinlik ve iyi kontrast hissi sağlar.

Fiyat
PANEL TÜRÜ
PANEL TASARIMI
DAHİLİ UYDU ALICI
HDMI GİRİŞİ (ADET)
PC GİRİŞİ
USB GİRİŞİ