Filtreler
 1. Beko 674580 EB 580 Lt. A++ Kombi Beyaz Buzdolabı
  %2 indirim
 2. Beko 670560 EI 560 Lt A+++ Kombi Inox Buzdolabı
  %2 indirim
 3. Bosch KGN57VI22N 505 Lt. A+ Kombi Inox Buzdolabı
  %24 indirim
 4. Beko 674580 EI 580 Lt. A++ Kombi Inox Buzdolabı
  %13 indirim
93 ürün listeleniyor

En İyi Buzdolabı Kampanyaları ve Özellikleri


Buzdolabı; buhar sıkıştırma yöntemiyle çalışan, gıdaların soğuk tutularak uzun zaman muhafaza edilmesini sağlayan soğutma makinesidir.Evimizin en temel ihtiyaçlarından olan buzdolaplarını farklı model ve özellikleri ile gizerler.com'da bulabilirsiniz. Başlıca buzdolabı markaları Arçelik,Beko,Lg,Samsung,Bosch,Electrolux yer alır.  Doğru buzdolabı seçimi ile gıda israfını önleyebilir ,enerji tüketimi ve verimliliği ile bütçenizi koruyabilirsiniz .Buzdolabı satın almadan önce bilmeniz gerekenleri bu başlık altında inceleyebilirsiniz.


En Uygun Boyutları Bulmak
Buzdolabı almadan önce ürün boyutlarının mutfağınıza uygun olup olmadığı bilinmelidir.Buzdolabının boyut,genişlik, yükseklik, derinlik ölçülerinin mutfağınızla uyumlu olup olmadığını kontrol ediniz.


Buzdolabı Türleri
Çift kapılı buzdolabı,tek kapılı buzdolabı,büro tipi buzdolabı,puzzle buzdolabı birçok türleri barındıran buzdolapları arasında ihtiyacınıza en uygun buzdolabını seçmelisiniz.
Tek kapılı buzdolapları dondurucu kısmı soğutucu kısmının içinde bulundurur.Çift kapılı buzdolaplarına göre enerji verimi düşüktür.
Çift kapılı buzdolapları dondurucu ve soğutucu bölmeleri ayrıdır.Tek kapılı buzdolaplarına göre biraz daha geniş, enerji verimliliği daha iyidir.Çift kapılı buzdolaplarının yine kendi içinde türleri bulunmaktadır.Bunlar kombi tipi, gardırop tipi gibi modellere ayrılırlar.
Gardırop tipi buzdolapları genelde çift kapılı ve sogutucu bölümünün geniş olduğu dolaplardır.Büyük aileler için tercih edilebilir.Ölçüleri diğer buzdolaplarına göre büyüktür.Raf sayısı ve alanı daha büyüktür.
Kombi tipi buzdolapları diğer modellere göre dondurucu altta ,soğutucu ise üsttedir.Kullanım kolaylığı açısından soğutucu bölümü daha çok kullanıldığından tercih edilmektedir.


Buzdolabı Etiketleri
Buzdolabı alırken dikkat edilmesi  gereken en önemli konulardan biri ise etiketlerdir.Sırasıyla A+++, A++, A+, A, B, C, D sınıfı buzdolapları bulunmaktadır.En yüksek oranda enerji tasarrufu sağlayan ürünler A+++ etiketine sahiptir.Bu etikete sahip buzdolapları kullanıcıya tasarruf sağlar.Enerji verimliliği sınıfı azaldıkça enerji tüketimi artacaktır.Bu yüzden buzdolabı seçerken mutlaka bütçenize uygun olan ve A veya üzeri enerji sınıfı etiketine sahip buzdolaplarını tercih etmelisiniz.


NoFrost Buzdolabı Nedir?
NoFrost Buzdolapları otomatik buz çözme veya kendi kendine buz çözme, dondurucuda düzenli olarak buzunu çözen bir tekniktir. Bu tekniği kullanan cihazlara genellikle buzlanma karşıtı buzdolaplarıdır.No frost buzdolaplarında oluşan bu karlanma ,donma otomatik olarak engellenmektedir.Buzdolabindaki nem orani belli bir seviyenin üzerini geçmez. NoFrost  teknolojisi ile dolabınıza koyduğunuz yiyecekler uzun süre ilk günkü gibi taze kalır..


Buzdolabı Ses Seviyesi
Buzdolabı ses seviyesi , enerji etiketlerine ve buzdolabı modellerine göre değişmektedir.Bu konuda hassas olan kullanıcılar için yine bütçeye uygun olarak ses seviyesi düşük olan bir buzdolabı tercih edilebilir.


Buzdolabı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?
Buzdolabı alırken motorunun güçlü, elektrik sarfiyatı az, dayanıklı ve sessiz çalışması ,mutfağınızın boyutlarına uygun olmalıdır.İhtiyacınızı karşılayacak hacim ve türde olmalıdır.Enerji verimliliği sınıfı yüksek bir buzdolabı her zaman bütçenize tasarruf sağlar.Buzdolabı seçilirken derin dondurucu ve soğutucu bölümlerinin ihtiyacınızı karşılaması gerekir.Büyük bir aileniz varsa gardırop tipi buzdolaplarını tercih edebilirsiniz.
Motorun gücüne ve buzdolabı çalışırken çıkardığı sese dikkat edilmelidir.Buzdolabı teknolojilerinden NoFrost teknolojisini içeren buzdolapları tercih edilmelidir.


Buzdolabı Nasıl Temizlenir?
Kurumuş yiyecek kalıntıları, sebze ve meyvelerin bıraktığı izler, zamanı geçmiş gıdaların kokusu buzdolabınızda kötü kotulara ve bakterilere sebep olabilir. Buzdolabınızı temizlenirken fişi çekip içerisindeki aksesuarları çıkarınız.Mikrofiber bez kullanılarak bir temizliği sağlayabilirsiniz.Temizliğiniz tamamen bittiğinde buzdolabı içindeki rafları,sepetleri mutlaka kurulayınız.

 

Fiyat
ÜRÜN GRUBU
Yıllık Enerji Tüketimi (kwh/yıl)
Brüt Hacim (Litre)
Soğutucu Bölme Hacmi (Litre)
AKILLI EV TEKNOLOJİSİ
DEĞİŞTİRİLEBİLİR KAPI YÖNÜ
SOĞUTMA SİSTEMİ
Dondurucu Bölme Hacmi (Litre)